2020/03/19

VMI taikys nuolaidas karantino paveiktam verslui

VMI paskelbė, jog artimiausiu metu įvardins ekonominės veiklos rūšis bei jas vykdančias bendroves (toliau – Bendrovių sąrašas), kurios, VMI vertinimu, šiuo metu patiria tiesioginį neigiamą poveikį.

VMI paskelbė, jog artimiausiu metu įvardins ekonominės veiklos rūšis bei jas vykdančias bendroves (toliau – Bendrovių sąrašas), kurios, VMI vertinimu, šiuo metu patiria tiesioginį neigiamą poveikį.

VMI įsipareigojo, jog tokių bendrovių atžvilgiu

  • nevykdys deklaruotų, bet nesumokėtų, mokesčių išieškojimo,
  • atleis nuo delspinigių, o
  • sudarius mokestinės paskolos sutartį, neskaičiuos palūkanų.

Šioms bendrovėms bus taikomos analogiškos priemonės ir dėl Valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų.

Šios priemonės skirtos verslui. Taigi, fiziniams asmenims, kurie nevykdo ekonominės veiklos, minėtos priemonės (ir teisė supaprastinta tvarka su VMI sudaryti mokestinės paskolos sutartį), tikėtina, nebus taikomos.

VMI Bendrovių sąrašą paskelbs artimiausiu metu dar šią savaitę.

Bendrovės, nepatekusios į VMI sąrašą, turės teisę į VMI kreiptis su atskiru prašymu dėl mokestinės paskolos sudarymo. Kaip skelbia VMI, tokiems prašymams galios supaprastinta tvarka. Tai reiškia, kad nebereiktų teikti visų paprastai VMI reikalaujamų dokumentų. Prašymas gali būti teikiamas bendras dėl mokesčių ir VSD įmokų.

Visoms bendrovėms (tiek esančioms sąraše, tiek ne) už nepriemokas, susidariusias po kovo 16 d., mokestinės paskolos palūkanos nebus skaičiuojamos.

Supaprastinta mokestinės paskolos sudarymo tvarka netaikoma iki šių metų kovo 16 d.  susidariusioms mokestinėms nepriemokoms. Todėl bendrovėms, kurioms dėl ekstremalios padėties kyla sunkumų sugrąžinti anksčiau susidariusias mokestines nepriemokas, prašymus dėl mokesčių atidėjimo turės teikti bendra tvarka.

Kaip jau esame skelbę anksčiau, dėl mokestinės paskolos sudarymo gali kreiptis ir bendrovės – išskaičiuojantys asmenys – dėl gyventojų pajamų mokesčio bei su juo susijusių sumų sumokėjimo išdėstymo (iki šiol tokios galimybės nebuvo).

Useful

Siųstis
Prastova ir kiti patarimai darbdaviui
Atnaujinta 2020-04-06

Susiję įrašai