Valstybės pagalba verslui

Kovo 17 d. panešimuose VMI nurodė, kad GPM deklaravimas ir sumokėjimas nukeliamas iš gegužės 4 d. į liepos 1 d. Atitinkamai nukeliamas ir Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumokėjimas, kadangi šių įmokų sumokėjimo terminas siejamas su Gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo paskutine diena

2020 m. kovo 17 d. Seimas priėmė pagalbos verslui paketą. Pagrindinės jo nuostatos:

 1. Bendrovėms, GPM sumokėjimas nuo darbuotojams išmokėtų atlyginimų galim būti atidėtas. Kaip jau minėjome ankstesniuose mūsų pranešimuose, dėl GPM atidėjimo reikia kreiptis į VMI.
 2. Valstybės subsidijos bendrovei darbo vietai išlaikyti. Priemonės taikomos, kai paskelbta prastova dėl ekstremalios situacijos ar karantino, o priemonės planuojamos taikyti, kol baigsis ekstremali padėtis ar karantinas:
  • Valstybė apmoka 90% darbuotojo atlyginimo, bet ne daugiau 607 Eur, jei bendrovė veikia sektoriuje, kuriuos veikia karantino apribojimai. Sektorių sąrašą patvirtins Vyriausybė;
  • Valstybė apmoka 60% darbuotojo atlyginimo, bet ne daugiau 607 Eur, kitais atvejais.
 3. Išmokama fiksuota 257 Eur išmoka per mėnesį individualią veiklą vykdantiems asmenims (jei asmuo nėra sudaręs darbi sutarties), jei iki šių metų kovo mokėjo Sodros įmokas  ir jei paskelbus ekstremalią situaciją ar karantiną negali vykdyti veiklos.
 4. Sodra išmoka:
  1. 77,58% dalį algos darbuotojams, kurie dirbdami užsikrėtė Covid-19
  2. 65,94% dalį ligos išmokos tėvams prižiūrintiems vaiką, neįgaliuosius ir senyvo amžiaus žmones
  3. 62,02% dalį ligos išmokos prižiūrintiems neįgaliuosius, kai nėra galimybė dirbti ir netaikoma prastova.