Dainius Daugirda

  • 20 metų profesinė patirtis mokesčių teisės srityje
  • 11 metų patirtis dirbant Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, įskaitant 3 metų vadovavimo patirtį einant VMI viršininko pavaduotojo pareigas
  • Narystė Lietuvos advokatūros Mokesčių komitete
  • Rinkos lyderių ir tarptautinių teisės žinynų „Legal 500“, „Chambers Europe“ pripažinimas

Esu WINT advokatų kontoros Mokesčių praktikos grupės vadovas ir ekspertas. Tai man tobula terpė dalintis tomis žiniomis ir patirtimi, kurią kaupiau 20 metų tiek su augančia komanda, tiek su rinkos lyderiais.

Džiaugiuosi, jog mano profesinė patirtis labai įvairiapusė – pusę savo karjeros koordinavau mokesčių politikos įgyvendinimo procesus, prisidėjau prie šios sistemos kūrimo ir palaikymo, edukavau mokestiniais klausimais verslą. O pastaruosius beveik 10 metų padedu įmonėms geriau suprasti Lietuvos mokesčių sistemą ir rasti optimaliausius verslo modelius pradedant visiškai naują veiklą, koordinuojant tarptautinių įmonių grupių mokestinius ar įmonių įsigijimų sandorių, turto planavimo klausimus.

Tarp mano klientų farmacijos kompanijos „Tamro Baltics“, „Valentis Pharma“, „Novo Nordisk Pharma“, „Boehringer Ingelheim International“, „Stada Arzneimittel“. Kai kurias iš jų teko konsultuoti veiklos vykdymo Lietuvoje ir plėtros į Azerbaidžaną mokestiniais klausimais. Kiti verti paminėjimo klientai yra lazerių gamintojai „Light Conversion“, startuoliai „Mysterium Network“, „CarVertical“ ir „Monetha“, grindžiantys savo veiklą „Blockchain“ technologija, suomių kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Pontos Group“, Švedijos viešbučių tinklas „Scandic Hotel“, JAV gamintojas „Toshiba“, taip pat „DS Smith Packaging Netherlands B.V.“, „WIX.com“ ir kitos vietos ir tarptautinės įmonės, kurioms kyla mokestiniai klausimai.

Dirbau ir su pasauline nerūdijančio plieno žaliavų, kasybos ir perdirbimo lydere „Cronimet Group“ bei energetikos įmonėmis „Cryogas“, „KEPCO“. Pastarajai JAV ir Pietų Korėjos energetikos korporacijai teko talkinti tarptautiniais mokesčių planavimo klausimais, įskaitant kapitalo, importo apmokestinimą, mokesčių iniciatyvas bei mokesčių taikymo investicijoms Lietuvoje praktiką. Tuo tarpu pagalba „Cronimet Group“ apėmė verslo modelio pasirinkimo klausimus, superkant ir eksportuojant juoduosius metalus iš Baltijos šalių.

Esu WINT advokatų kontoros Mokesčių praktikos grupės vadovas ir ekspertas. Tai man tobula terpė dalytis tomis žiniomis ir patirtimi, kurią sukaupiau per 20 metų, tiek su augančia komanda, tiek su rinkos lyderiais.

Tarp mano klientų – farmacijos kompanijos „Tamro Baltics“, „Valentis Pharma“, „Novo Nordisk Pharma“, „Boehringer Ingelheim International“, „Stada Arzneimittel“. Kai kurias iš jų teko konsultuoti veiklos vykdymo Lietuvoje ir plėtros į Azerbaidžaną mokestiniais klausimais. Kiti paminėjimo verti klientai yra lazerių gamintojai „Light Conversion“, startuoliai „Mysterium Network“, „CarVertical“ ir „Monetha“, grindžiantys savo veiklą „Blockchain“ technologija, suomių kapitalo nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Pontos Group“, Švedijos viešbučių tinklas „Scandic Hotel“, JAV gamintojas „Toshiba“, taip pat „DS Smith Packaging Netherlands B.V.“, „WIX.com“ ir kitos vietos ir tarptautinės įmonės, kurioms kyla mokestinių klausimų.

Dirbau ir su pasauline nerūdijančiojo plieno žaliavų, kasybos ir perdirbimo lydere „Cronimet Group“ bei energetikos įmonėmis „Cryogas“, „KEPCO“. Pastarajai JAV ir Pietų Korėjos energetikos korporacijai teko talkinti tarptautiniais mokesčių planavimo klausimais, įskaitant kapitalo, importo apmokestinimą, mokesčių iniciatyvas bei mokesčių taikymo investicijoms Lietuvoje praktiką. O pagalba „Cronimet Group“ apėmė verslo modelio superkant ir eksportuojant juoduosius metalus iš Baltijos šalių pasirinkimo klausimus.

Pagelbėju ir viešojo administravimo institucijoms – teko atstovauti vienam didžiausių mažmeninės prekybos tinklų palaikant santykius su VMI ir sprendžiant klausimą dėl įpareigojančių sprendimų priėmimo bei mokestinių nuostolių perskaičiavimo. Taip pat sėkmingai atstovavau vienai didžiausių didmeninės prekybos naftos produktais bendrovių 2,6 mln. Eur vertės mokestiniame ginče su mokesčių administratoriais, kuris suformavo naują teisės aktų nuostatų taikymo praktiką.

Mokestiniai klausimai tampa itin aktualūs ir stambių įsigijimo sandorių metu ar kuriant visiškai naują verslo modelį. Ir savo praktikoje man teko konsultuoti ne vieną verslo atstovą – pavyzdžiui, konsultavau vieno didžiausių skelbimų portalo pardavėją Baltijos šalyse įgyvendinant šio portalo pardavimo sandorį; taip pat padėjau ieškoti strategiškai apgalvotų sprendimų suskystintų gamtinių dujų tiekėjui, pasirenkant optimalų suskystintų gamtinių dujų tiekimo veiklos modelį Lietuvoje.

Mano patirtį ir nuveiktus darbus pastebėjo ir tarptautiniai teisės žinynai. Esu „Legal 500“ ir „Chambers Europe“ įvardijamas tarp geriausių rinkos ekspertų mokesčių teisės srityje.

Laisvalaikiu mėgstu savo dėmesį skirti knygų skaitymui.

Daugiau apie mane rasite LinkedIn