Andrius Iškauskas

  • 15 metų profesinė patirtis technologijų teisės ir intelektinės nuosavybės srityse
  • Gilus technologijų industrijos išmanymas
  • Profesiniuose pasiekimuose: prieigos prie svetainės Linkomanija.net apribojimas, didžiausias 2019 m. įsigijimų sandoris informacinių technologijų sektoriuje Lietuvoje ir kt.
  • Rinkos lyderių ir tarptautinių teisės žinynų „Legal 500“, „Chambers & Partners“, „IP Stars“, „Who’s Who Legal“ ir kt. pripažinimas

Esu WINT advokatų kontoros Technologijų ir žiniasklaidos praktikos grupės vadovas. Šios srities lyderystė WINT advokatų kontoroje mane skatina nesustoti. Visų pirma todėl, kad subūriau išties veržlių profesionalų komandą. Antra – nes man patinka tai, ką darau. Sako, technologijas ir šią industriją išmanau ne prasčiau nei teisę. Tai, matyt, yra didelio entuziazmo domėtis ir 15 metų teisinės praktikos sintezės pasekmė.

Teko itin jautriais visos Lietuvos kūrėjams klausimais padėti autorių teisių gynimo asociacijai LATGA ir be galo didžiuojuosi, jog pavyko pasiekti istorinę pergalę, kurios rezultatas – prieigos prie piratinės svetainės Linkomanija.net apribojimas ir reikšmingų kliūčių nelegaliam turinio platinimui Lietuvoje sudarymas. Tokio masto ginčas su piratais Lietuvoje buvo pirmasis, todėl laimėjimas išties įkvepiantis.

Keičiantis Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), didžiuojuosi galėjęs talkinti telekomunikacijų rinkos grandams „Tele2“. Taip pat konsultavau žiniasklaidos rinkos lyderius „Delfi“, „LRT“, technologijų ir IT bendroves „Altechna“, „NFQ“, „Dokobit“, „Diginet“. Teisinius klausimus sprendžiau ir pagrindinėms JAV kino studijoms bei kompanijai „Netflix“ atstovaujančios asociacijos „Motion Picture Association of America“ pavedimu, taip pat JAV kompiuterinių žaidimų kūrėjos „Epic Games“ prašymu. Tarp mano klientų taip pat yra prekybos, gamybos įmonės ir startuoliai – pavyzdžiui „IKEA Lietuva“, „Pieno žvaigždės“, „HumansApp“ („Qoorio“) ir daugelis kitų, kurių veikla neatsiejama nuo technologijų bei inovacijų.

Mano profesinę kompetenciją ir žinias, rinkos praktikos formuojamą patirtį ir pasiekimus teismo salėje vertina ne tik klientai. Jau daugelį metų esu tarptautinių teisės žinynų „Legal 500“, „Chambers Europe“, „IP Stars“, „Who’s Who Legal“ reitinguojamas tarp geriausių rinkos ekspertų informacinių technologijų, intelektinės nuosavybės, autorių teisių srityse.

Savo patirtimi ir žiniomis dalijuosi su verslo atstovais: esu Lietuvos verslo konfederacijos prezidiumo narys, skaitmeninės ekonomikos komisijos pirmininko pavaduotojas.

Laisvalaikiu programuoju, todėl klientai dažnai nustemba, jog kalbu jų kalba. Šiuo metu susidomėjau „machine learning“.

Daugiau apie mane rasite LinkedIn