Dr. Pranas Švedas

  • 15 metų darbo patirtis įmonių ir komercinės teisės srityse
  • Didžiausias mažumos akcininko turimų akcijų išpirkimas Lietuvoje
  • Atstovavimas didžiausiai lietuviško kapitalo įmonių grupei ir jos akcininkams

Ilgametės praktikos metu sukaupiau patirties ne vienoje srityje: specializuojuosi bendrovių teisėje, verslo ir akcininkų ginčų, mokesčių bei nekilnojamojo turto ir statybos teisėje, dalyvauju verslo susijungimuose ir įsigijimuose. Per tiek laiko išmokau tiksliai ir greitai perprasti kliento poreikius. Šiuo metu vadovauju WINT advokatų kontoros įmonių ir komercinės teisės praktikos grupei.

Kaip vienus svarbiausių pasiekimų profesinėje srityje įvardyčiau atstovavimą klientui 160 mln. Eur vertės sandoryje išperkant akcijas iš mažumos akcininkų didžiausioje lietuviško kapitalo įmonių grupėje, taip pat 130 mln. Eur vertės akcininkų ginčą, kuriame teko sėkmingai apginti kliento interesus. Mano patirties spektras įmonių ir komercinės teisės srityje tuo neapsiriboja. Teko atstovauti ir vienai didžiausių lietuviško kapitalo įmonių grupei ir jos akcininkams teisminiuose ginčuose dėl dalykinės reputacijos, garbės ir orumo pažeidimo bei žalos atlyginimo.

Šiais ir kitais verslo teisės klausimais dažniausiai tenka dirbti su didmeninės ir mažmeninės prekybos, finansų investicijų, technologijų sektoriais, startuoliais. Tarp mano klientų – „Vilniaus prekyba“, „Maxima“, „Akropolis“, „Euroapotheca“, „Pieno žvaigždės“, „HumansApp“ („Qoorio“) ir kt.

Gyvenime esu greičio ir azarto mėgėjas, tačiau tai praktikuoju tik profesionalų „arenoje“ kaip šturmanas – esu Lietuvos ralio viena ašimi varomų (2WD) automobilių čempionas.

Daugiau apie mane rasite LinkedIn