Marius Matiukas

Asocijuotasis partneris

  • 14 metų specializacija bankų ir finansų teisėje, įmonių teisėje ir sandoriuose, dirbant didžiausiose kontorose ir EIB
  • Konsultavimas gaunant finansavimą ir draudimą SGDT terminalo projektui Lietuvoje
  • Finansų inžinerijos priemonių kūrimas vystant daugiabučių namų modernizavimo programą
  • BAB banko „Snoras“ paskolų komiteto pirmininkas bankroto proceso metu

Esu WINT advokatų kontoros asocijuotasis partneris ir finansų praktikos grupės vadovas. Jau 14 metų gilinuosi į įmonių, nekilnojamojo turto, energetikos, tačiau labiausiai į bankų ir finansų teisės sritis. Džiaugiuosi, nes pasaulyje šiandien vystantis naujiems finansų verslo modeliams, Lietuva dėl teisinės aplinkos progresyvumo išgyvena renesansą. Šio sektoriaus išmanymas yra mano „arkliukas“, o mano komandai – naujų profesinių galimybių atverianti patirtis.

Mano patirtis bankiniame sektoriuje itin didelė – teko konsultuoti Ūkio banko bankroto administratorių jam vykdant bankroto administravimo procedūras, atlikti SEB banko paskolų gavėjų finansavimo dokumentų analizę, „Swedbank“ užsakymu rengti akcijų platinimo užtikrinimo sutarties projektą, dalyvauti steigiant kredito unijas ar konsultuoti dėl „Šiaulių banko“ akcijų įsigijimo bei stažuotis „Luminor“ banke. Ši patirtis dažniausiai peržengė valstybės ribas, o kartais apimdavo ir projektus už Lietuvos sienų: man teko konsultuoti vieną didžiausių Vokietijos bankų grupių „Hypo“ dėl blogų portfelių aktyvų perkėlimo į Vokietijos Vyriausybės įsteigtą blogų paskolų portfelių bendrovę, taip pat atstovauti klientams ginčuose su bankais.

Visgi mano patirtis neapsiriboja vien bankais. Aš taip pat konsultavau „Baltcap“ steigiant pirmąjį rizikos kapitalo fondą, siekiantį investuoti į mažas ir vidutines įmones Lietuvoje, „Auga group“ – viešai platinant akcijų emisiją ir įtraukiant jos akcijas į prekybą Lietuvos ir Lenkijos reguliuojamose rinkose, taip pat investicijų bendrovę „Mezzanine Management“ investuojant 23,3 mln. Eur į automobilių išperkamosios nuomos ir atgalinės išperkamosios nuomos paslaugas teikiančią bendrovę „Mogo Finance“ ir daugelį kitų. Be jau minėtų klientų, man teko dirbti su rinkos lyderiais „Akropolis Group“, „Maxima grupė“, „Monetha“, „Klaipėdos nafta“, „Brolis Semiconductors“, draudimo bendrovėmis ir daugeliu kitų.

Bene labiausiai didžiuojuosi teikęs teisinę pagalbą Europos investicijų bankui (EIB), kuriant finansinės inžinerijos priemones vienam iš Europoje vykdomų novatoriškų finansinės inžinerijos projektų. Tarp reikšmingiausių savo projektų išskirčiau ir atstovavimą klientui gaunant finansavimą ir draudimą SGDT projektui, taip pat finansų inžinerijos priemonių kūrimą vystant daugiabučių namų modernizavimo programą, Europos Komisijos konsultavimą dėl draudimo sutartims taikytinos teisės.

Šiandien džiaugiuosi galėdamas pasidalyti sukaupta patirtimi ne tik su kolegomis kontoroje, bet ir su studentais. Vilniaus universitete dėstau finansų rinkų teisinį reguliavimą ir daiktinę teisę.

Tiek profesinę veiklą, tiek laisvalaikį mėgstu aktyvų, tad laipiojimas po kalnus ir leidimasis į žygį man tikra atgaiva.

Daugiau apie mane rasite LinkedIn