2020/04/02

Individualia veikla užsiimantiems gyventojams bus taikomos mokesčių lengvatos

VMI skelbia, kad panašiai, kaip ir įmonėms, individualia veikla užsiimantiems gyventojams bus taikomos mokesčių lengvatos.

VMI sudarė du individualia veikla užsiimančių gyventojų sąrašus: (i) į vieną sąrašą pateko gyventojai, kurie vykdo veiklą pagal verslo liudijimą, o (ii) kitame – gyventojai, kurie vykdo veiklą pagal pažymą.

Abiejuose sąrašuose išvardinti ne konkretūs asmenys, o ekonominės veiklos, kuriomis užsiimantys gyventojai automatiškai atleidžiami nuo delspinigių, nevykdomas išieškojimas ir be palūkanų sudaromos mokesčių sumokėjimo atidėjimo sutartys (pasibaigus karantinui).

Taigi sąrašuose gyventojai neras savo pavardės. Norėdamas sužinoti, ar jam taikoma lengvata, asmuo turi pasižiūrėti, koks kodas nurodytas verslo liudijime ar individualios veiklos pažymoje. Jei jūsų vykdomos veiklos kodas sutampa su sąraše nurodytu veiklos kodu –  VMI ir Sodra taiko jums lengvatas automatiškai.

Jei jūsų vykdoma veikla nepatenka į sąrašus (pvz. teisinės veiklos ten nėra), tačiau patiriate neigiamą COVID-19 įtaką, galite pateikti prašymą VMI ir prašyti VMI taikyti jums lengvatas. Tokiu atveju jums karantino laikotarpiu tai pat bus taikomos pagalbos priemonės – delspinigių neskaičiavimas ir išieškojimo nevykdymas.

Visos nurodytos pagalbos priemonės taikomos ir Sodros įmokoms. Prašymai tiek dėl mokesčių, tiek dėl Sodros įmokų teikiami bendri per Mano VMI informacinę sistemą.

Pajamas gyventojams už 2019 metus reikia deklaruoti ir sumokėti ne gegužės 1 d., o liepos 1 d.

Useful

Siųstis
Prastova ir kiti patarimai darbdaviui
Atnaujinta 2020-04-06

Susiję įrašai