2020/04/08

Atnaujinta: Kaip dirba valstybės institucijos?

Registrų centras

VĮ „Registrų centras“ informavo, kad karantino laikotarpiu ragina klientus paslaugas užsisakyti elektroniniu būdu. Likusios paslaugos, kurioms būtinas atvykimas į padalinį, bus teikiamos tik neatidėliotinais atvejais iš anksto užsiregistravus vizitui telefonu. Daugiau informacijos rasite čia.

Notarai

Notarai dirba visose šalies savivaldybėse įprastu intensyvumu. Balandžio 6 duomenimis, Lietuvoje klientus biuruose priėmė ir notarinius sandorius tvirtino 224 notarai. Notarų biuruose priimami tik iš anksto telefonu arba elektroniniu paštu užsiregistravę žmonės. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Teismai

Dėl paskelbto karantino savo darbo pobūdį keičia ir visi Lietuvos teismai, kurie karantino laikotarpiu suplanuotus žodinius posėdžius atideda vėlesniam laikui – pasibaigus karantino režimui, todėl rekomenduojame susisiekti su savo atstovais ir išsiaiškinti dėl žodinių teismų posėdžių datų.

Visgi teismų darbas nesustoja, teismai nuotoliniu būdu vykdys pasirengimą bylų nagrinėjimui rašytinio proceso tvarka bei procesinių sprendimų priėmimui. Atitinkamai ir bylos dalyviai turėtų rengti ir teikti teismams procesinius dokumentus įprasta tvarka, naudodamiesi Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalu. Daugiau informacijos rasite čia.

 

VMI

Dėl COVID-19 viruso Valstybinės mokesčių inspekcijos aptarnavimo skyriai uždaryti, gyventojai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Darbo inspekcija

Valstybinė darbo inspekcija laikinai stabdo visus inicijuojamus ūkio subjektų planinius ir neplaninius patikrinimus. Į patikrinimus darbo inspektoriai vyks tik išimtinais atvejais pagal pranešimą apie įvykį darbe, dėl kurio darbuotojas patyrė žalą sveikatai ar žuvo.

Konsultacijos gyventojams, darbdaviams ir darbuotojams teikiamos nuotoliniu būdu elektroninių komunikacijos priemonių pagalba. Konsultuotis darbo teisės klausimais galima konsultacijų telefonu 8 5 2139772 arba internetu, parašius asmeninę žinutę VDI Facebook paskyroje. Naktinis konsultavimas (nuo 20 val. iki 8 val.) vykdomas mobiliuoju telefonu +370 619 77971.

VDI sustabdė ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų, darbdavių, darbdaviui atstovaujančių ir darbdavio įgaliotų asmenų, vykdančių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas, žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimą. Daugiau informacijos rasite čia.

Darbo ginčų komisijos (DGK) prie VDI darbo ginčų komisijų posėdžius ir ginčų nagrinėjimą organizuoja bei vykdo rašytinio proceso tvarka, su darbo ginčų komisijos nariais bendraujant bei sprendimus priimant elektroninių komunikacijos priemonių pagalba. Nesant galimybės nagrinėti bylą rašytinio proceso tvarka, bylos nagrinėjimas karantino laikotarpiu atidedamas.

Useful

Siųstis
Prastova ir kiti patarimai darbdaviui
Atnaujinta 2020-04-06

Susiję įrašai