2020/03/16

Ar yra galimybė atidėti mokesčių mokėjimą?

Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė, kad avansinio pelno mokesčio mokėjimą atideda dviem savaitėmis (mokėjimo terminas iš kovo 16 d. nukeliamas į kovo 30 d.).

Dar viena galimybė susimažinti avansinį pelno mokestį – šį mokestį skaičiuoti pagal numatomus rezultatus. Jei atsižvelgiant į COVID-19 įtaką neplanuojamas veiklos pelnas, tokiu atveju avansinio pelno mokesčio visai nereikės mokėti.

Vyriausybė žada leisti atidėti Gyventojų pajamų mokesčio, kurio sumokėjimo terminas yra kovo 16 d., mokėjimą. Pažymėtina, kad kol įsigalios būtini teisės aktai tokiam mokesčio atidėjimui, VMI nevykdys išieškojimo.

Dėl kitų mokesčių Vyriausybė tiek VMI, tiek Sodrai nurodžiusi sudarinėti su verslu Mokestinės paskolos sutartis.

Visais atvejais, jei mokesčius, kurių mokėjimo terminas sueina kovo mėnesį, vėluojama sumokėti, tiek VMI, tiek Sodrą įpareigotos atleisti mokesčių mokėtojus nuo delspinigių ir baudų.

Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimas ir sumokėjimas nukeliamas iš gegužės 4 d. į liepos 1 d. Atitinkamai nukeliamas ir Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo įmokų sumokėjimas, kadangi šių įmokų sumokėjimo terminas siejamas su Gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo paskutine diena.

Useful

Siųstis
Prastova ir kiti patarimai darbdaviui
Atnaujinta 2020-04-06

Susiję įrašai