2020/03/16

Ar reikia mokėti už paslaugas karantino metu?

Paskelbtas karantinas gali lemti ir tam tikrų atlygintinų paslaugų teikimo suvaržymus ar sustabdymą.

Paslaugų teikėjui nustojus teikti paslaugas karantino laikotarpiu, paslaugų gavėjas turėtų mokėti paslaugų teikėjui tik jo faktiškai turėtas išlaidas (CK 6.720 str. 5 d.).

Dėl karantino paslaugų gavėjai taip pat turi teisę nutraukti sutartis su paslaugų teikėjais (CK 6.721 str.). Pavyzdžiui, privačiam darželiui nebepriimant vaikų, tėveliai ar globėjai turi teisę nutraukti sutartis atsiskaitę su paslaugų teikėju už faktiškai suteiktas paslaugas ir nemokant netesybų už sutarties nutraukimą ir, suprantama, už tas paslaugas, kurios nebuvo teikiamos.

Atkreipkite dėmesį, kad tais atvejais, kai paslaugos teikėjas nesustabdo veiklos, bet pakeičia paslaugos suteikimo būdą (pavyzdžiui, privati mokykla karantino laikotarpiu mokymosi procesą organizuoja nuotoliniu būdu), nutraukti sutarčių nemokant sutartų netesybų nebus galima, nebent paslaugos suteikimo būdas (forma) sudaro pačios paslaugos turinį.

Visais atvejais patikrinkite sutarčių tekstus ir įvertinkite, kada ir kaip turi būti pateikiami pranešimai apie bet kuriuos veiksmus, kurių planuojate imtis, o taip pat – ar nėra specialių nuostatų, skirtų aukščiau nurodytų Civilinio kodekso straipsnių taikymui.

Useful

Siųstis
Prastova ir kiti patarimai darbdaviui
Atnaujinta 2020-04-06

Susiję įrašai